Nový energetický štítek

Nač je nám nový energetický štítek?

Značka Zanussi plně akceptuje nová pravidla Evropské komise a požadavky na vizuální koncept štítků energetické účinnosti, které se vztahují na následující produktové kategorie:

1. myčky
2. pračky a pračky se sušičkou
3. chladničky včetně vinoték

Pro evropské zákazníky budou tyto nové energetické štítky k dispozici v kamenných i online prodejnách od 1. března 2021. Více informací naleznete zde.

 

Proč má můj spotřebič dva energetické štítky?

Od března 2020 budou nové spotřebiče Zanussi obsahovat dva energetické štítky – jeden podle současné klasifikace a druhý s novou klasifikací do energetických tříd A–G, který vstoupí v platnost v roce 2021. Proto se může stát, že si koupíte spotřebič se dvěma energetickými štítky.

Proč zavádíme energetický štítek s klasifikací od A po G

Od roku 1995 se energetický štítek EU osvědčil jako úspěšný koncept. Uznává ho a při nákupu zohledňuje až 85 % evropských zákazníků. Ačkoliv zpočátku byla většina spotřebičů zařazených v nejnižších třídách (tj. J. E, F, G), nové modely spadají do vyšších tříd. Momentálně jsme se dostali do situace, kdy je většina spotřebičů zařazených ve špičkových třídách (A+++, A++, A+) a v nejnižších třídách nejsou žádné spotřebiče. Tento pozitivní trend však zákazníkům ztěžuje rozlišování energeticky nejúčinnějších výrobků.

Změna klasifikace přináší srozumitelnější a jednoznačnější označování, takže zákazníci snadněji rozpoznají ty nejefektivnější produkty.