NAJDĚTE SVŮJ DOKONALÝ ODSAVAČ PAR

NAJDĚTE SVŮJ DOKONALÝ ODSAVAČ PAR

Vybíráte správný odsavač par? Snadné.

Které aspekty je třeba zvážit při výběru vhodného odsavače par? Zamyslete se, jaký typ jídel nejčastěji vaříte, a myslete také na velikost vaší kuchyně. S rozhodováním vám pomůže náš praktický průvodce nákupem.

POKRMY

Pokud smažíte, grilujete nebo vaříte pomocí páry, budete potřebovat výkonnější odsavač par. U silně aromatických, kořeněných jídel a pokrmů z ryb je také nutné intenzivnější odsávání. A to nejen kvůli pachu, ale také proto, že v obtížně dostupných místech se může usazovat mastnota, která může poškodit vaši krásnou malbu na stěnách.

Výkon

Pokud často připravujete silně aromatická jídla nebo máte velkou kuchyň, budete potřebovat výkonnější odsavač. Minimální odsávací výkon stanovíte následovně:
1. Změřte délku, šířku a výšku vaší kuchyně.
2. Vynásobte: délka x šířka x výška = krychlový objem.
3. Vynásobte: krychlový objem x 12 = minimální odsávací výkon.
Snadné. Tímto způsobem dostanete minimální odsávací výkon pro 12 výměn vzduchu za hodinu. Doporučuje se 8 až 12 výměn.

Cirkulace vzduchu

Máte externí odvětrávání? Odsavače par odstraňují zatuchlý vzduch z vaší kuchyně pomocí vzduchovodu a potřebují přístup ke vnějšímu odvětrávání. Čím větší bude vzdálenost odsavače par od větracího otvoru, tím výkonnější motor budete potřebovat. Recirkulační odsavače par přístup k venkovnímu prostředí nevyžadují. Vzduch je nasáván skrze tukový a poté uhlíkový filtr a po vyčištění se ve svěžím stavu vrací zpět do vaší kuchyně. #SnadnýTip: Zapněte odsávání nebo recirkulaci vzduchu již před zahájením přípravy jídla.

TYPY ODSAVAČŮ PAR

Na trhu najdete celou řadu modelů. Nástěnný odsavač par – tyto vynikající odsavače par mohou být v plochém nebo komínovém provedení a jsou dodávány v mnoha velikostech, aby dobře zapadly do vaší kuchyně. Ostrůvkový odsavač par – dokonalý doplněk pro společenské kuchyně s ostrůvkovou varnou zónou. Tyto komínové odsavače par jsou namísto stěny zavěšeny na stropě. Vestavné – tyto spotřebiče dobře splynou se stylem vaší kuchyně a lze je skrýt, když zrovna nevaříte. Vestavné pod linku – ušetřete místo a ukryjte váš odsavač par do skříňky nad vaší varnou deskou. Podle modelu, který jste si vybrali, nechte mezi vaší varnou deskou a odsavačem par prostor 40 - 75 cm. Vsaďte na jistotu a změřte si dostupný prostor, než spotřebič koupíte!

HLUČNOST

Chcete-li mít tišší kuchyni, zvolte odsavač par s nižší hladinou hluku (dB). Hlučnost našich odsavačů se pohybuje mezi 50 a 65 dB. Pro srovnání, běžná konverzace v kuchyni dosahuje úrovně 62 dB a konvice vaří vodu při 42 dB. Zásadní rozdíl u odsavačů par spočívá v provedení vzduchovodů. Zvažujete-li nákup tiššího odsavače par, pak pro vás hrají roli záhyby, délka, průřez a materiál vzduchovodů. Mějte ale na paměti, že důležitější než hlučnost je minimální odsávací výkon. Tichý odsavač par bez dostatečného výkonu je stejně dobrý jako tichý vysavač, který nevysává prach.

Čištění

Některé filtry je nutné vyměnit, jiné lze omýt a znovu použít. Tukové filtry zachycují mastnotu a částice jídla a měly by se čistit nebo měnit po každých 15 – 100 hodinách odsávání, podle konkrétního typu. U recirkulačních odsavačů par filtry z aktivního uhlíku odstraňují zápach a měly by se čistit nebo měnit přibližně každé 4 měsíce. Opakovaně použitelné filtry – omyvatelné filtry z uhlíku, filtry s kovovou mřížkou nebo filtry z nerezové oceli lze mýt ručně nebo v myčce nádobí při intenzivním programu s teplotou 65 °C. Snadno. Tento postup opakujte každé 2 – 3 měsíce až pětkrát nebo šestkrát. Vyměnitelné filtry – jednorázové uhlíkové a papírové filtry by se měly měnit přibližně každé 4 měsíce.

JSTE PŘIPRAVENI VYBRAT SI SVŮJ ODSAVAČ PAR?

Prozkoumejte naši řadu odsavačů par. Od tradičních komínových odsavačů par po elegantní, stylová provedení s důmyslnými funkcemi jako je samočištění.