Vyberte si perfektní varnou desku

Vyberte si perfektní varnou desku

Co byste měli zvážit před nákupem varné desky?

Je pro vás důležité snadné čištění varné desky? Preferujete především rychlý ohřev? Parametrů, na kterých záleží, je celá řada. Proto vám s výběrem rádi pomůžeme.

PROSTOR

Pokud máte malou kuchyň a vítáte každý centimetr navíc, můžete zvolit desku o 30 centimetrech se dvěma, které lze případně snadno spojit s další varnou deskou. Nejobvyklejší rozměr je 60 centimetrů, a to z dobrého důvodu. Se svými čtyřmi varnými zónami se tato varná deska hodí do většiny domácností a nabízí dostatek možností přípravy jídla. Větší varné desky se 75, 80 nebo 90 centimetry nabízejí až šest varných zón, které jistě využijete, pokud pravidelně připravujete menší hostiny. Vaše pracovní deska by s ohledem na zabudování varné desky měla být vždy 25 až 30 milimetrů silná.

TYP

Indukční varné desky se nejrychleji ohřívají, bleskově reagují na změny teploty a stejně rychle se i ochlazují. Ohřívá se pouze plocha pod hrnci a pánvemi, zatímco zbylý povrch varné desky zůstává chladný. Zahřátí plynových varných desek i změny jejich teploty souvisí s velikostí jejich modrého plamene. Keramické varné desky mají nad zdrojem tepla hladký skleněný povrch, který usnadňuje čištění. Elektrické varné desky s pevnými plotýnkami ohřívají pouze tu část nádob, která je v kontaktu s plotýnkou, proto vyžadují použití nádob s plochým dnem.

VAŘENÍ

Křupavá zelenina nebo rychle uvařené těstoviny? Snadno. Hledejte indukční varné desky s funkcí posílení výkonu. Některé plynové varné desky jsou také vybaveny jedinečnou zónou wok pro přípravu křupavé zeleniny. Rozpuštěná čokoláda nebo dezerty připravené pomocí páry? Bez potíží. Indukční varná deska vám poskytne přesnou a citlivou regulaci teploty potřebnou k rychlému a účinnému rozpouštění i napařování. Zapečené a dušené pokrmy? Žádný problém. Některé elektrické keramické varné desky mají rozšiřitelné zóny pro ty nejrozměrnější varné nádoby. Indukční varné desky jsou vedle toho vybaveny praktickou funkcí propojení více varných zón.

čištění

Předností indukční varné desky je fakt, že se zahřívá pouze plocha pod hrncem či pánví, a tak se na varné desce nepřipálí žádné tekutiny. Skleněný povrch se navíc rychle ochladí a lze ho i rychle vyčistit, stačí ho setřít. Plochý sklokeramický povrch se čistí snadněji než nerezová ocel. Varné desky bez rámu mají méně hran, které je nutné čistit, a proto se nečistoty nemají kde usadit. Ploché keramické elektrické varné desky se čistí snadněji než desky s pevnými plotýnkami. Navíc se vyznačují stylovým minimalistickým designem. Volba závisí na vašich preferencích.

BEZPEČNOST

Při indukčním vaření se ohřívá pouze místo kontaktu s varnými nádobami, zatímco zbytek povrchu zůstává chladný. Indukční varné desky se také rychle ochladí, takže na ně můžete brzo po vaření bez obav sahat. Ačkoliv plamen plynových varných desek uvidíte snadno, ucházející plyn okamžitě nezaznamenáte. Funkce automatického vypnutí zajišťuje, že jakmile zhasne plamen, přívod plynu se uzavře. Elektrické varné desky a zvědavé dětské prstíky? Buďte bez obav díky bezpečnostní pojistce a ovladačům, které jsou umístěny mimo dosah malých zvědavců. Některé modely jsou vybaveny ukazatelem zbytkové teploty, aby každý viděl, kdy se může varné desky bez obav dotknout, jiné modely se automaticky vypnou, jsou-li ponechány zapnuté příliš dlouho.

Už máte jasno? Tak si vyberte varnou desku na míru vaší domácnosti

V naší nabídce stylových plynových, elektrických i indukčních varných desek určitě najdete tu pravou.

INDUKČNÍ VARNÉ DESKY JSOU RYCHLEJŠÍ

Indukční varné desky využívají k ohřevu vašich nádob magnetickou energii, takže nádoby se ohřejí více a rychleji. A zatímco vaše jídlo bude stále syčet, povrch varné desky bude na dotyk stále chladný. Jsou proto vysoce bezpečné a zároveň vysoce výkonné. Objevte nyní naši řadu indukčních varných desek Zanussi.