Jak na výběr té správné myčky nádobí?

Jak na výběr té správné myčky nádobí?

Objevte ideální myčku nádobí

Programy by měly odpovídat typu nádobí, které nejčastěji myjete. Dalšími kritérii jsou umístění, kapacita nebo spotřeba energie. Poradíme vám, na co se zaměřit.

PROSTOR A UMÍSTĚNÍ

Ať už si vyberete volně stojící myčku, nebo vestavný spotřebič, musíte si vyměřit prostor. Kolik místa máte k dispozici? Jestliže máte 60 nebo více cm na šířku, vystačíte si s myčkou nádobí standardní šířky. Nemáte-li příliš prostoru, dobře vám poslouží úzká myčka nádobí v rozměrech od 45 do 60 cm. Máte méně než 45 cm nebo žádný prostor? Kompaktní myčka nádobí je dostatečně malá, aby se vešla na vaši kuchyňskou linku, a dostatečně velká, aby pojala až 6 jídelních souprav.

KAPACITA

Objem myčky nádobí se nejčastěji udává v počtu sad nádobí. Jedna jídelní souprava představuje zhruba tolik nádobí a příborů, které jedna osoba potřebuje pro tříchodové menu. Objem 12 až 13 jídelních souprav představuje dostatečně velkou myčku pro každodenní rodinná jídla. 9 jídelních souprav pojmou úzké modely vhodné pro pár nebo ty, kdo mají omezený prostor. Kompaktní myčka, do níž se vejde 6 jídelních souprav, se vyplatí, pokud pravidelně jíte mimo domov a chcete více prostoru.

MYCÍ PROGRAMY

Pro velmi zašpiněné nádoby hledejte model s intenzivním programem při 70 °C, který zajistí dokonale čisté a hygienické výsledky do 90 minut. Chcete-li mýt křehké skleněné nádobí, myčka s programem při 45 °C uchová stálou nízkou teplotu, která zabrání jeho poškození. Některé spotřebiče určí optimální teplotu (mezi 45 a 70 °C) podle množství nádobí a míry jeho zašpinění. Poté zvolí také nejlepší nastavení pro oplach a usušení. #SnadnýTip: Nezapomeňte používat sůl, abyste zabránili tvorbě skvrn od vodního kamene na vašem nádobí.

PRAKTIČNOST

Které funkce vám mytí nádobí usnadní? Spotřebič vybavený touto funkcí odloženého startu vám umožní přesně to, co sděluje její název: řídit čas spuštění programu, aby vyhovoval vašemu dennímu harmonogramu. Spěcháte? Rychlé 30minutové mytí zajistí, že nádobí bude umyté za pouhých 30 minut.

Spotřeba energie

Z hlediska energetické úspornosti jsou spotřebiče hodnoceny třídou od A do G. A je v této škále nejvýše, zatímco G si stojí nejhůře. Spotřebiče, které jsou účinnější než třída A, jsou označeny A+, A++ a tak dále. Spotřebič s označením A+ je o 25 % účinnější než spotřebič třídy A, což znamená nižší účty za elektrickou energii.

JSTE PŘIPRAVENI VYBRAT SI SVOJI MYČKU NÁDOBÍ?

Už jste moudřejší? Pokud už víte, jaký typ myčky nádobí by se vám hodil, prohlédněte si modely, které aktuálně nabízíme. Některý vám určitě padne do oka.