Vypátrejte dokonalou chladničku s mrazničkou

Vypátrejte dokonalou chladničku s mrazničkou

Mějte čerstvé a chutné suroviny na dosah ruky

Bez chladničky s mrazničkou byste se v kuchyni obešli jen těžko. Vybrat tu správnou ale může být oříšek, proto se můžete inspirovat v našem průvodci nákupem.

POTRAVINY

Jaké druhy potravin chcete skladovat? Pro čerstvé potraviny hledejte chladničky s většími oddíly, hlubokými zásuvkami na saláty a zeleninu a chladničky s rovnoměrnou cirkulací vzduchu pro zachování čerstvosti potravin. Model s extra čerstvým oddílem zase uchová maso a ryby čerstvé delší dobu. Model s dlouhými policemi po celé délce dveří a přihrádkou na lahve pojme všechny vaše lahve. Žádný problém. Pro uchování mražených potravin hledejte nízkonámrazové nebo beznámrazové mrazničky, díky nimž nebudete muset ztrácet čas rozmrazováním potravin. #SnadnýTip: Pomocí nastavitelných polic můžete využít váš prostor na maximum a pohodlně uchovávat všechny druhy potravin.

PROSTOR

Jaký typ chladničky se hodí do vaší kuchyně? Vestavná chladnička zabudovaná ve skříni, aby zapadla do stylu vaší kuchyně, buď jako vysoký spotřebič, nebo pod/nad vaší pracovní deskou. Musíte si ale dobře vyměřit prostor – budete potřebovat alespoň 38 mm vzadu pro odvzdušnění a větrací výřez v podstavci o ploše nejméně 200 cm2. Volně stojící spotřebič je třeba umístit do prostoru. Nezapomeňte prostor dobře změřit, aby šly snadno otvírat dveře spotřebiče. #SnadnýTip: Pro úsporu elektrické energie umístěte vaši chladničku mimo přímé sluneční světlo a v dostatečné vzdálenosti od radiátorů nebo trouby.

KAPACITA

Objem chladničky s mrazničkou se měří v litrech. To nutně neznamená, že ji musíte naplnit vínem a pivem (tedy pokud sami nechcete). Objem mezi 100 a 150 litry by měl vyhovovat domácnosti o jedné až dvou osobách. Pro rodiny o střední velikosti je vhodný objem 150 až 250 litrů. Objem 250 a více litrů se hodí pro početnou domácnost. Pokud pravidelně nakupujete v supermarketu, mělo by to znamenat, že potřebujete menší prostor pro chlazení potravin. Pokud tedy nakupujete často, zvažte do své domácnosti menší chladničku. #SnadnýTip: Chladničku nepřeplňujte, neboť chladný vzduch potřebuje ke své cirkulaci určitý prostor.

JSTE PŘIPRAVENI VYBRAT SI SVOJI CHLADNIČKU S MRAZNIČKOU?

Prohlédněte si naši řadu chladniček s mrazničkou a vyberte si tu, která je pro vás ta pravá. Snadno!