Vypátrejte sušičku, která nemá chybu

Pomůžeme vám najít dokonalou sušičku. Snadno

Při výběru se zaměřte na to, jak často sušíte, jaké materiály převažují ve vašem šatníku a jak složitě se vaše oděvy žehlí. Rádi vám poradíme.

PROSTOR A UMÍSTĚNÍ

Ať už si vyberete volně stojící sušičku, nebo vestavný spotřebič, nevyhnete se měření. Kolik místa máte k dispozici? Máte-li prostor široký 60 centimetrů, pak si vystačíte se standardní sušičkou. Pro menší prostory se skvěle hodí kompaktní sušička, kterou můžete k maximalizaci vašeho prostoru dokonce i zavěsit na zeď. Pokud máte pračku standardních rozměrů, můžete standardní sušičku umístit nad ni. #SnadnýTip: Máte-li omezený prostor, vhodnou volbou může být pračka se sušičkou v provedení 2 v 1. Máte pro svou sušičku připravený odtah vzduchu? Pokud ano, můžete volit mezi sušičkou odvětrávací, kondenzační nebo s tepelným čerpadlem. Jestli ne, vyberte si kondenzační sušičku či sušičku s tepelným čerpadlem.

KAPACITA

Jak často budete sušičku používat? Sušíte-li pouze několik malých náplní prádla týdně, dobře si vystačíte se sušičkou o objemu 4 až 6 kilogramů. Pokud sušíte čtyřikrát až šestkrát týdně, vybírejte mezi modely o objemu 7 kilogramů, které zvládnou pravidelné sušení a čas od času si poradí také se sušením větších kusů prádla. Pokud každý den sušíte velké množství prádla včetně větších kusů, nejsnadnější řešení pro vás představuje sušička o objemu 9 kilogramů. #SnadnýTip: Snažte se sušičku nepřeplňovat – bude-li mít oblečení trochu prostoru dýchat, usuší se rychleji.

DRUHY TKANINY

Jaké prádlo nejčastěji sušíte? Sušička s funkcemi při nízkých teplotách vám pomůže bezpečně sušit vaše oblíbené jemné prádlo. Sušička s tepelným čerpadlem, které pracuje při nízkých teplotách, zajistí, že nebudete muset čekat, až se vaše vlněné oděvy usuší přirozeným způsobem. Sušička s tepelným čerpadlem je ideální pro péči o bavlněné oděvy, neboť v průběhu programu zachovává bezpečnou nízkou teplotu.

ŽEHLENÍ

Žehlení nepatří mezi vaše oblíbené domácí práce? Můžete si ho usnadnit, pokud prádlo necháte částečně vlhké, a proto hledejte sušičku s regulací vlhkosti. Můžete si také pořídit sušičku s časovým ovládáním a nastavit ji tak, aby prádlo bylo na konci programu mírně vlhké, případně úplně suché v případě, že ho nepotřebujete žehlit. #SnadnýTip: Modely s časovým ovládáním skýtají větší riziko přesušení prádla, protože čas potřebný k usušení různých náplní prádla se může lišit. Bezpečnější volbou jsou sušičky s regulací vlhkosti.

ÚČINNOST

Chcete ušetřit energii? Sušičky jsou z hlediska energetické úspornosti hodnoceny třídou A až C, přičemž třída A je nejúspornější a z ekologického hlediska nejšetrnější. Sušičky s tepelným čerpadlem spadají do třídy A. Čím účinnější sušička je, tím více peněz a energie jejím používáním ušetříte, což může v průběhu let znamenat výrazné úspory.

Už jste moudřejší? U nás si určitě vyberete

Ať už hledáte sušičku malou, prostornou, s rychlým odstřeďováním, kondenzační nebo takovou, která vám usnadní žehlení, jste na správném místě.

PROZKOUMAT BUBNOVÉ SUŠIČKY