Vypátrejte sušičku, která nemá chybu

Vypátrejte sušičku, která nemá chybu

Pomůžeme vám najít dokonalou sušičku. Snadno

Při výběru se zaměřte na to, jak často sušíte, jaké materiály převažují ve vašem šatníku a jak složitě se vaše oděvy žehlí. Rádi vám poradíme.

PROSTOR A UMÍSTĚNÍ

Ať už si vyberete volně stojící sušičku, nebo vestavný spotřebič, nevyhnete se měření. Kolik místa máte k dispozici? Máte-li prostor široký 60 centimetrů, pak si vystačíte se standardní sušičkou. Pro menší prostory se skvěle hodí kompaktní sušička, kterou můžete k maximalizaci vašeho prostoru dokonce i zavěsit na zeď. Pokud máte pračku standardních rozměrů, můžete standardní sušičku umístit nad ni. #SnadnýTip: Máte-li omezený prostor, vhodnou volbou může být pračka se sušičkou v provedení 2 v 1. Máte pro svou sušičku připravený odtah vzduchu? Pokud ano, můžete volit mezi sušičkou odvětrávací, kondenzační nebo s tepelným čerpadlem. Jestli ne, vyberte si kondenzační sušičku či sušičku s tepelným čerpadlem.

KAPACITA

Jak často budete sušičku používat? Sušíte-li pouze několik malých náplní prádla týdně, dobře si vystačíte se sušičkou o objemu 4 až 6 kilogramů. Pokud sušíte čtyřikrát až šestkrát týdně, vybírejte mezi modely o objemu 7 kilogramů, které zvládnou pravidelné sušení a čas od času si poradí také se sušením větších kusů prádla. Pokud každý den sušíte velké množství prádla včetně větších kusů, nejsnadnější řešení pro vás představuje sušička o objemu 9 kilogramů. #SnadnýTip: Snažte se sušičku nepřeplňovat – bude-li mít oblečení trochu prostoru dýchat, usuší se rychleji.

DRUHY TKANINY

Jaké prádlo nejčastěji sušíte? Sušička s funkcemi při nízkých teplotách vám pomůže bezpečně sušit vaše oblíbené jemné prádlo. Sušička s tepelným čerpadlem, které pracuje při nízkých teplotách, zajistí, že nebudete muset čekat, až se vaše vlněné oděvy usuší přirozeným způsobem. Sušička s tepelným čerpadlem je ideální pro péči o bavlněné oděvy, neboť v průběhu programu zachovává bezpečnou nízkou teplotu.

ŽEHLENÍ

Žehlení nepatří mezi vaše oblíbené domácí práce? Můžete si ho usnadnit, pokud prádlo necháte částečně vlhké, a proto hledejte sušičku s regulací vlhkosti. Můžete si také pořídit sušičku s časovým ovládáním a nastavit ji tak, aby prádlo bylo na konci programu mírně vlhké, případně úplně suché v případě, že ho nepotřebujete žehlit. #SnadnýTip: Modely s časovým ovládáním skýtají větší riziko přesušení prádla, protože čas potřebný k usušení různých náplní prádla se může lišit. Bezpečnější volbou jsou sušičky s regulací vlhkosti.

ÚČINNOST

Chcete ušetřit energii? Sušičky jsou z hlediska energetické úspornosti hodnoceny třídou A až C, přičemž třída A je nejúspornější a z ekologického hlediska nejšetrnější. Sušičky s tepelným čerpadlem spadají do třídy A. Čím účinnější sušička je, tím více peněz a energie jejím používáním ušetříte, což může v průběhu let znamenat výrazné úspory.

Už jste moudřejší? U nás si určitě vyberete

Ať už hledáte sušičku malou, prostornou, s rychlým odstřeďováním, kondenzační nebo takovou, která vám usnadní žehlení, jste na správném místě.