Objevte perfektní pračku

Objevte perfektní pračku

Najděte pračku, která vás nezklame

Vybíráte novou pračku? Zvažte, kolik prostoru máte k dispozici, jak často a jaký objem prádla perete i z jakých materiálu jsou nejčastěji vaše oděvy. Volba pak bude snadnější.

PROSTOR A UMÍSTĚNÍ

Předtím, než si vyberete svou ideální pračku, budete muset provést trochu měření. Ať už preferujete volně stojící spotřebič, nebo vestavný model, musíte vědět, kolik prostoru máte k dispozici. Pokud disponujete 60 až 48 centimetry, můžete si pořídit pračku s předním plněním. Při šířce mezi 48 a 34 centimetry vám postačí úzká pračka s předním plněním. Při prostoru mezi pouhými 45 a 40 centimetry bude nejschůdnějším řešením pračka s horním plněním. #SnadnýTip: Máte-li omezený prostor, vhodnou volbou může být také pračka se sušičkou v provedení 2 v 1.

KAPACITA

Kolikrát týdně perete? Pokud pravidelně neperete objemné kusy prádla, jako jsou bundy a přikrývky, a neperete více než čtyřikrát týdně, zcela si vystačíte s pračkou pro náplň prádla o hmotnosti 5 až 6 kilo. Pokud perete více než čtyřikrát týdně, s pračkou pro náplň o hmotnosti až 7 kilogramů snadno vyperete všechno, co potřebujete, včetně občasného praní větších kusů prádla. Perete-li v zásadě každý den, vyberte si pračku s velkým objemem bubnu, tedy minimálně pro 8 až 10 kilogramů prádla.

DRUHY TKANINY

Jaké prádlo nejčastěji perete? Pokud holdujete především bavlněnému oblečení, nemusí být pračka s šetrnými programy vaší prioritou. Pro péči o jemné prádlo vybírejte model s programem pro ručně prané prádlo. Ten dodá extra šetrnou péči vašemu jemnému oblečení a stylovému hedvábnému prádlu. Samostatný program pro vlnu uchová vaše vlněné prádlo krásně nadýchané a v bezpečí. Navíc promění vaši pračku v místo, kde se prádlo nikdy nesrazí a neztratí svůj tvar.

ČAS

Kdy obvykle perete prádlo? Díky funkci odložení startu pracího programu můžete prát v čase, který vám nejlépe vyhovuje: přes den, pozdě v noci nebo brzy ráno, kdy je levnější tarif za elektrickou energii. Dokončení programu můžete nastavit třeba na čas, kdy se vracíte z práce.

SUŠENÍ

Čím rychleji se vaše prádlo během pracího cyklu otáčí, tím více vlhkosti se odstředí, čímž se zkrátí doba potřebná k sušení. Pro rychlé sušení si proto vyberte pračku s vysokou rychlostí odstřeďování. #SnadnýTip: Pro jemné tkaniny jsou nejvhodnější nižší rychlosti odstřeďování.

Už víte, jaké funkce potřebujete?

Vyberte pračku s ohledem na počet obyvatel vaší domácnosti i na to, jakou péči vyžadují vaše oděvy. Zkuste ji doplnit vhodnou sušičkou, abyste získali výkonné kombo.