Objevte perfektní pračku

Najděte pračku, která vás nezklame

Vybíráte novou pračku? Zvažte, kolik prostoru máte k dispozici, jak často a jaký objem prádla perete i z jakých materiálu jsou nejčastěji vaše oděvy. Volba pak bude snadnější.

PROSTOR A UMÍSTĚNÍ

Předtím, než si vyberete svou ideální pračku, budete muset provést trochu měření. Ať už preferujete volně stojící spotřebič, nebo vestavný model, musíte vědět, kolik prostoru máte k dispozici. Pokud disponujete 60 až 48 centimetry, můžete si pořídit pračku s předním plněním. Při šířce mezi 48 a 34 centimetry vám postačí úzká pračka s předním plněním. Při prostoru mezi pouhými 45 a 40 centimetry bude nejschůdnějším řešením pračka s horním plněním. #SnadnýTip: Máte-li omezený prostor, vhodnou volbou může být také pračka se sušičkou v provedení 2 v 1.

KAPACITA

Kolikrát týdně perete? Pokud pravidelně neperete objemné kusy prádla, jako jsou bundy a přikrývky, a neperete více než čtyřikrát týdně, zcela si vystačíte s pračkou pro náplň prádla o hmotnosti 5 až 6 kilo. Pokud perete více než čtyřikrát týdně, s pračkou pro náplň o hmotnosti až 7 kilogramů snadno vyperete všechno, co potřebujete, včetně občasného praní větších kusů prádla. Perete-li v zásadě každý den, vyberte si pračku s velkým objemem bubnu, tedy minimálně pro 8 až 10 kilogramů prádla.

DRUHY TKANINY

Jaké prádlo nejčastěji perete? Pokud holdujete především bavlněnému oblečení, nemusí být pračka s šetrnými programy vaší prioritou. Pro péči o jemné prádlo vybírejte model s programem pro ručně prané prádlo. Ten dodá extra šetrnou péči vašemu jemnému oblečení a stylovému hedvábnému prádlu. Samostatný program pro vlnu uchová vaše vlněné prádlo krásně nadýchané a v bezpečí. Navíc promění vaši pračku v místo, kde se prádlo nikdy nesrazí a neztratí svůj tvar.

ČAS

Kdy obvykle perete prádlo? Díky funkci odložení startu pracího programu můžete prát v čase, který vám nejlépe vyhovuje: přes den, pozdě v noci nebo brzy ráno, kdy je levnější tarif za elektrickou energii. Dokončení programu můžete nastavit třeba na čas, kdy se vracíte z práce.

SUŠENÍ

Čím rychleji se vaše prádlo během pracího cyklu otáčí, tím více vlhkosti se odstředí, čímž se zkrátí doba potřebná k sušení. Pro rychlé sušení si proto vyberte pračku s vysokou rychlostí odstřeďování. #SnadnýTip: Pro jemné tkaniny jsou nejvhodnější nižší rychlosti odstřeďování.

Už víte, jaké funkce potřebujete?

Vyberte pračku s ohledem na počet obyvatel vaší domácnosti i na to, jakou péči vyžadují vaše oděvy. Zkuste ji doplnit vhodnou sušičkou, abyste získali výkonné kombo.

PROZKOUMEJTE PRAČKY

Praktická. Důmyslná. XXL

Do velkého bubnu pračky LINDO300 se vejde 10 kilogramů prádla, tedy přibližně 40 košil. Snímač velikosti náplně při každém praní automaticky určí správnou délku programu i spotřebu energie a vody. Chytré a praktické.

OBJEVTE PRAČKU LINDO300